EATON E2K3400TMJ E2 Mining Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, K-Frame, E2K | BJ2TKH
EATON E2K3400TMJ Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 3P, 400A, K Frame
Item: BJ2TKHModel: E2K3400TMJ
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 400A
Circuit Breaker Frame Type Trip Unit
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 10 KAIC at 250V DC, 65 KAIC at 240V AC, 35 KAIC at 480V AC, 25 KAIC at 600V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Trip Rating 875-1750A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Trip Unit Only
Voltage Rating 600V AC/250V DC