EATON E2K3400TMA E2 Mining Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, K-Frame, E2K | BJ2TKK
EATON E2K3400TMA Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 3P, 400A, K Frame
Item: BJ2TKKModel: E2K3400TMA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 400A
Circuit Breaker Frame Type Trip Unit
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 10 KAIC at 250V DC, 25 KAIC at 600V AC, 35 KAIC at 480V AC, 65 KAIC at 240V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Trip Rating 300-650A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Trip Unit Only
Voltage Rating 600V AC/250V DC