EATON E2J3250TMA E2 Mining Molded Case Circuit Breaker Trip Unit C | BJ2TEF
EATON E2J3250TMA Interchangeable Magnetic Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 3P, 250 J Frame
Item: BJ2TEFModel: E2J3250TMA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Trip Unit
Frame J
Height 4.13"
Interrupt Rating 10 KAIC at 250V DC, 65 KAIC at 240V AC, 35 KAIC at 480V AC, 18 KAIC at 600V AC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Trip Rating 300-650A
Trip Type Interchangeable Magnetic Only
Type Specialty Trip Unit Only
Voltage Rating 600V AC/250V DC
Width 4.13"