EATON E22LED060RN Pilot Devices Ashville Push button, Red, 60 Vac/Dc | BJ2QKF 39R123
EATON E22LED060RN Compact LED Bulb, LED, Miniature Bayonet, Tubular, 60 VAC/DC, 0.63 W Watt
Item: BJ2QKFModel: E22LED060RNCross Ref: 39R123
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item LED
Bulb Base Type Miniature Bayonet (BA9S)
Bulb Shape T3-1/4
Dimmable No
Dimming Method No Dimming
Dimming Type No Dimming
Height 0.1"
Length 0.1"
Light Color Red
Light Technology LED
Light Unit Voltage 60V AC/DC
Power Source Direct Wired
Rated Life 25000 hrs.
Type Pushbutton accessory
Voltage 60V AC/DC
Wattage 0.63 W
Width 0.1"