EATON E22DL24R Pushbutton, Light Unit For Illuminated Device, Non-Metallic Heavy-Duty, Led | BJ2QEF
EATON E22DL24R Pushbutton, Non-Metallic, Heavy-Duty, Full Voltage, Bayonet Base, Red, 24 Vac/Dc
Item: BJ2QEFModel: E22DL24R
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Pushbutton
Height 1"
Lamp Module Type LED, Full Voltage
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 1"
Lens Color Red
Notes Includes A T3- 1/4(BA9) Bayonet Base Lamp
Type 22.5 mm, Non-metallic Heavy-Duty
Voltage Rating 24V AC/DC
Width 1"