EATON E10T115DL Ac Rated On/Off Toggle Switch, 125 VAC, 28 VDC, 15A, 3/4 Hp Power Rating, Spdt Contact
Item: BJ2QAAModel: E10T115DL
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Toggle Switch
Bushing Length 0.47"
Height 2"
Length 1.1"
Lever Length 0.563"
Rating 15A at 125V, 10A at 250V, 1/2 hp at 50V