EATON DR2-5850-13 Load Reactor, 850 A, Nema 1, R2 Load Side Reactor, 0.027Mh, 3% Impedance | BJ2MLF
EATON DR2-5850-13 Load Reactor, 575 VAC, 850A, 0.027 mH, 3 Percent Impedance, 72 inch H x 26-1/2 inch W
Item: BJ2MLFModel: DR2-5850-13
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Reactor
Amperage Rating 850A
Depth 25"
Features 0.027Mh, 3% Impedance
Height 72"
Voltage Rating 575V