EATON DR2-5750-03 Load Reactor, 750 A, Open, R2 Load Side Reactor, 0.029Mh, 3% Impedance | BJ2MLG
EATON DR2-5750-03 Load Reactor, 575 VAC, 750A, 0.029 mH, 11-1/2 Inch height, 14.4 Inch Width
Item: BJ2MLGModel: DR2-5750-03
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Reactor
Amperage Rating 750A
Depth 12 1/2"
Enclosure Open
Features 0.029Mh, 3% Impedance
Height 11 1/2"
Voltage Rating 575V