EATON DR2-5250-13 Load Reactor, 250 A, Nema 1, R2 Load Side Reactor, 0.09Mh, 3% Impedance | BJ2MKB
EATON DR2-5250-13 Load Reactor, 575 VAC, 250A, 0.09 mH, 24 Inch height, 17 Inch Width
Item: BJ2MKBModel: DR2-5250-13
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Reactor
Amperage Rating 250A
Depth 18 2/5"
Features 0.09Mh, 3% Impedance
Height 24"
Voltage Rating 575V
Width 17"