EATON DR2-5100-03 Load Reactor, 100 A, Open, R2 Load Side Reactor, 0.3Mh, 3% Impedance | BJ2MJT
EATON DR2-5100-03 Load Reactor, 575 VAC, 100A, 0.3 mH, 3 Percent Impedance, 7.3 inch H x 9 inch W
Item: BJ2MJTModel: DR2-5100-03
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Load Reactor
Amperage Rating 100A
Depth 6 4/5"
Enclosure Open
Features 0.3 Mh, 3% Impedance
Height 7.3"
Voltage Rating 575V
Width 9"