EATON DR2-4160-13 Load Reactor, 160 A, Nema 1, R2 Load Side Reactor, 0.15Mh, 3% Impedance | BJ2MFR
EATON DR2-4160-13 Load Reactor, 480 VAC, 160A, 0.15 mH, 13 Inch height, 13 Inch Width
Item: BJ2MFRModel: DR2-4160-13
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Reactor
Amperage Rating 160A
Depth 13"
Features 0.15 Mh, 3% Impedance
Height 13"
Voltage Rating 480V
Width 13"