EATON DR2-4160-03 Load Reactor, 160 A, Open, R2 Load Side Reactor, 0.15Mh, 3% Impedance | BJ2MFU
EATON DR2-4160-03 Load Reactor, 480 VAC, 160A, 0.15 mH, 8.3 Inch height, 10.8 Inch Width
Item: BJ2MFUModel: DR2-4160-03
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Load Reactor
Amperage Rating 160A
Depth 6"
Enclosure Open
Features 0.15 Mh, 3% Impedance
Height 8.3"
Voltage Rating 480V