EATON DR2-4130-05 Load Reactor, 130 A, Open, R2 Load Side Reactor, 0.3Mh, 5% Impedance | BJ2MFE
EATON DR2-4130-05 Load Reactor, 480 VAC, 130A, 0.3 mH, 5 Percent Impedance, 8-1/2 inch H x 11 inch W
Item: BJ2MFEModel: DR2-4130-05
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Reactor
Amperage Rating 130A
Depth 6 4/25"
Enclosure Open
Features 0.3Mh, 5% Impedance
Height 8 1/2"
Voltage Rating 480V
Width 11"