EATON DR2-2160-13 Load Reactor, 160 A, Nema 1, R2 Load Side Reactor, 0.075Mh, 3% Impedance | BJ2MCZ
EATON DR2-2160-13 Load Reactor, 230 VAC, 160A, 0.075 mH, 3 Percent Impedance, 13 inch H x 13 inch W
Item: BJ2MCZModel: DR2-2160-13
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Reactor
Amperage Rating 160A
Depth 13"
Features 0.075 Mh, 3% Impedance
Height 13"
Voltage Rating 230V
Width 13"