EATON DR2-2055-13 Load Reactor, 55 A, Nema 1, R2 Load Side Reactor, 0.25Mh, 3% Impedance | BJ2MCB
EATON DR2-2055-13 Load Reactor, 230 VAC, 55A, 0.25 Mh, 13 Inch Height X 13 Inch Width
Item: BJ2MCBModel: DR2-2055-13
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Reactor
Amperage Rating 55A
Depth 13"
Features 0.25 Mh, 3% Impedance
Height 13"
Voltage Rating 230V
Width 13"