EATON DR2-2035-13 Load Reactor, 35 A, Nema 1, R2 Load Side Reactor, 0.4Mh, 3% Impedance | BJ2MBF
EATON DR2-2035-13 Load Reactor, 230 VAC, 35A, 0.4 mH, 3 Percent Impedance, 13 inch H x 13 inch W
Item: BJ2MBFModel: DR2-2035-13
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Reactor
Amperage Rating 35A
Depth 13"
Features 0.4Mh, 3% Impedance
Height 13"
Voltage Rating 230V
Width 13"