EATON DK2300S47 Molded Case Circuit Breaker, Fixed Thermal And Magnetic Trip, 300A, 240 Vac, 250 Vdc
Get it by Wednesday, May 20
€8,164.50 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 5 1/2" |
| Length | 4.1" |
| Width | 5 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.18 |
| Ship height (cm) | 13.97 |
| Ship length (cm) | 10.41 |
| Ship width (cm) | 13.97 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- RULAND MANUFACTURING LV-MCL-36-AN Quick Clamping Shaft Collar, 36 mm Bore Dia, Round, Aluminum, Black, Zinc
- GRAINGER 18S.625-12 Carbon Steel Square Bar, 0.63 Inch Thick, 5/8 Inch X 12 Inch Nominal Size
- BALDOR / DODGE 127689 F4B-SCEZ-012-SHCR Flange-Mount Bearing
- KTI KTI-28115 Socket 1/2 Inch Drive 15mm Hex
- BOSTON GEAR 710354-004-20000
- APPLETON ELECTRIC GRJTA50 Conduit Outlet Body, 1/2 Inch Trade, TA Body, 7.3 cu. in. Body Capacity, Iron
- THOMAS & BETTS DCCBBL
- EATON LGE463032G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, Electronic Lsi Trip, 4-Pole, 630A, 600 Vac
Explore More
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON DK2300S47 Molded Case Circuit Breaker, Fixed Thermal And Magnetic Trip, 300A, 240 Vac, 250 Vdc
€8,164.50 /unit


