EATON DBR-R050-W2000 Dg1 Dynamic Braking Resistor, Resistance: 50 Ohms, Dynamic Braking Resistor | BJ2DRD
EATON DBR-R050-W2000 Dynamic Braking Resistor, 50 Ohm, 2000 W
Item: BJ2DRDModel: DBR-R050-W2000
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Resistor
Depth 16"
Height 5"
Mfr. Series Dg1
Width 12"