EATON DA1-34014FB-B66C Variable Frequency Drive 480V Input, 460V Output, 7.5Hp, 14A | BJ2DLE
EATON DA1-34014FB-B66C Advanced Adjustable Frequency Drive, 400 V, 14A, 7-1/2 HP, 7.1 Inch W x 9.42 Inch D
Item: BJ2DLEModel: DA1-34014FB-B66C
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Brake Chopper Internal Brake Chopper
Depth 9.42"
Frame Size FR2
Height 10 3/25"
Hp 7 1/2 hp
Number Of Inputs 5
Number Of Output 2
Type VF Drive
Voltage Rating 480V
Width 7.1"