EATON D26MR60T D26 Ac Relay, Six-Pole, 24V Coil Voltage, 60 Hz, 6No Contact Configuration | BJ2CME
EATON D26MR60T Convertible MultiP Ac Control Relay, 10A, 6No Contact, 24 VAC V Coil
Item: BJ2CMEModel: D26MR60T
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item NEMA Control Relay
Coil Voltage 24V
Contact Configuration 6 NO
Frequency 60 Hz
Mfr. Series D26
Number Of Cavities 0
Number Of Poles 6
Product Height 3.57"
Product Name Eaton NEMA Machine Tool Relay
Product Width 2.38"