EATON CVS2200X3 Type Cv Molded Case Circuit Breaker, Molded Case Circuit Breaker, 200 A, 42 Kaic | BJ2BWJ
EATON CVS2200X3 Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 200 A, 42 Kaic, 2-Pole, #300 Kcmil Maximum Load
Item: BJ2BWJModel: CVS2200X3
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Height 5"
Length 7 1/2"
Notes #300 Kcmil Options Use A Terminal Shield And Add 1.50 Inches (38.1 mm) To The Length Of The Breaker