EATON CVH3175W Type Cv Molded Case Circuit Breaker, Molded Case Circuit Breaker, 175 A, 100 Kaic | BJ2BRU
EATON CVH3175W Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 175 A, 100 Kaic, 3-Pole, Without Terminals
Item: BJ2BRUModel: CVH3175W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 175A
Circuit Breaker Frame Type CV
Height 5"
Interrupt Rating 100 kAIC
Length 7 1/2"
Number Of Poles 3
Terminals Without
Type Molded Case Circuit Breaker
Width 5"
Wire Size #6 AWG to 4/0 AWG