EATON CVH3100Y Type Cv Molded Case Circuit Breaker, Molded Case Circuit Breaker, 100 A, 100 Kaic | BJ2BRC
EATON CVH3100Y Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 100 A, 100 Kaic, 3-Pole, #4/0 Kcmil Maximum Line
Item: BJ2BRCModel: CVH3100Y
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type CV
Height 5"
Interrupt Rating 100 kAIC
Length 7 1/2"
Number Of Poles 3
Terminals #4/0 Kcmil Maximum Line
Type Molded Case Circuit Breaker
Width 5"
Wire Size #6 AWG to 4/0 AWG