EATON CVH3100W Type Cv Molded Case Circuit Breaker, Molded Case Circuit Breaker, 100 A, 100 Kaic | BJ2BQZ
EATON CVH3100W Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 100 A, 100 Kaic, 3-Pole, Without Terminals
Item: BJ2BQZModel: CVH3100W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type CV
Interrupt Rating 100 kAIC
Length 7 1/2"
Number Of Poles 3
Type Molded Case Circuit Breaker
Width 5"
Wire Size #6 AWG to 4/0 AWG