EATON CVH2175LL3 Type Cv Molded Case Circuit Breaker, Molded Case Circuit Breaker, 175 A, 100 Kaic | BJ2BPA
EATON CVH2175LL3 Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 175 A, 100 Kaic, 2-Pole, #300 Kcmil Line And Load
Item: BJ2BPAModel: CVH2175LL3
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 175A
Circuit Breaker Frame Type CV
Height 6 1/5"
Interrupt Rating 100 kAIC
Length 11.59"
Number Of Poles 2
Terminals #300 Kcmil Line And Load
Type Molded Case Circuit Breaker
Wire Size #6 AWG to 4/0 AWG