EATON CV2200X3 Type Cv Molded Case Circuit Breaker, Molded Case Circuit Breaker, 200 A, 65 Kaic | BJ2BHK
EATON CV2200X3 Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 200 A, 65 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Item: BJ2BHKModel: CV2200X3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type CV
Height 5"
Interrupt Rating 65 kAIC
Length 7 1/2"
Notes #300 Kcmil Options Use A Terminal Shield And Add 1.50 Inches (38.1 mm) To The Length Of The Breaker