EATON CKDB3250FT35B21W Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC/250 VDC, 250A, 35 kA Interrupt, 3P
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 6 1/2" |
| Length | 6 3/4" |
| Width | 6 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 4.95 |
| Ship height (cm) | 16.51 |
| Ship length (cm) | 17.15 |
| Ship width (cm) | 16.51 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- ALEMITE 393490-46 Breather Cover
- LUMAPRO 2721-10PK Miniature Lamp 1.2w T1 1/2 12v
- TB WOODS DX173 Classical V-Belt, Ethylene, DX Belt Type, 176.3 inch Length, 1 Rib
- MONOPRICE 33564 Power Cord, Nema 5-15P To Iec 60320 C13, 18Awg, 10A/1250W, 125V, 3-Pr
- MILWAUKEE VALVE 7820 Ball Valve, 2 Piece, Reduced Port, Carbon Steel, 1/4 Inch Valve Size
- ULTRATECH 8667 Containment Berm, Rapid Rise, 22 oz. PVC, 15 x 72 x 1 ft. Size, Black
Explore More
- KEYSHAFT
- Attached Lid Containers
- Extension Cords
- Scribers and Probes
- Lampholders
- Power Conditioners
- DESTACO 344-M Series Pull Action Latch Clamps
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, 33 x 13 mm
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Bottles, Wide Mouth, LDPE
- PASS AND SEYMOUR Louver Wall Plates
- REGAL Metric Extension Hand Taps, Taper, Chrome
- BURNDY YAD Type HYLUG Uninsulated Compression Terminals
- STARRETT 99926 Series Intenss PRO Bi-Metal Band Saw Blades
- DWYER Magnetic Flowmeters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.