EATON CHEC32L225K Load Center, 120/240 VAC, 25 kA Interrupt | BJ8JQB
EATON CHEC32L225K Load Center, 120/240 VAC, 25 kA Interrupt
Item: BJ8JQBModel: CHEC32L225K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 225A
Bus Material Aluminum
Height 3"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 32"
Notes Order Cover CHSUR8KS Or CHSUR8KF Separately. CHSPT2Ultra And Breaker Not Included
Number Of Circuits 32
Number Of Spaces 32
Product Datasheet eaton-chsur42b200prof.pdf
Special Features Provision Only
Type Surge Loadcenter
Width 10"
Wire Size #2 AWG to 300 kcmil