EATON CH42PM400FB Standard Main Circuit Breaker Load Center, 120/240/208Y VAC, 400 A, 42 Poles | BJ8JEP
EATON CH42PM400FB Standard Main Circuit Breaker Load Center, 120/240/208Y VAC, 400 A, 42 Poles
Item: BJ8JEPModel: CH42PM400FB
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 400A
Bus Material Copper
Enclosure Material Metallic
Height 6"
Interrupt Rating 42 kAIC
Length 54.38"
Number Of Circuits 42
Number Of Spaces 42
Number Of Wires 3
Special Features Standard
Type Main Breaker
Voltage Rating 120/208/240V
Width 21"