EATON CH12L125INT Interior Assembly, Oem Loadcenter Interior, Main Lug Only, 125A | BJ8HKY
EATON CH12L125INT Load Center Interior Assembly, 12P, 120/240 VAC, 125A, 1 Phase
Item: BJ8HKYModel: CH12L125INT
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Interior Assembly
Amperage Rating 125A
Bus Material Copper
Feed Type Top/Bottom
Height 1.61"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 7 3/4"
Number Of Circuits 12
Number Of Spaces 12
Number Of Wires 3
Type Main Lug Only
Voltage Rating 120/240V
Width 6 1/4"
Wire Size #6 AWG to 2/0 AWG