EATON CH120GFAF Molded Case Circuit Breaker, Plug in Connection, 120 VAC
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Amps | 20A |
| Frame Type | CH |
| Number Of Poles | 1 |
| Voltage | 120V AC |
| Voltage Type | AC |
Product Details:
- 20 A standard current rating with maximum interrupting capacity of 10 kAIC
Product Variants
Explore Products
- SK PROFESSIONAL TOOLS 44708 Socket 1/4 Inch Drive 9mm 12 Point Deep