EATON C25ENA430C Definite Purpose Contactor, 4-Pole, 25A, 50/60 Hz, Non-Reversing
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Definite Purpose Contactor |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.99 |
| Ship height (cm) | 9.53 |
| Ship length (cm) | 8.59 |
| Ship width (cm) | 6.81 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Coil Voltage | Number Of Poles | Price | |
|---|---|---|---|---|
| C25DRE325AB-GL | 24V DC | 2, 3 | €179.96 | |
| C25DRF240A-GL | 24V DC | 2, 3 | €171.09 | |
| C25DRF3401T-GL | 24V DC | 2, 3 | €275.52 |
Explore Products
- TB WOODS D31-18-4-HD Adapter Plate
- EATON CB1233B120240AXCT Pringle Bolted Pressure Contact Switch, 1200A, 120V, 3-Pole, Three-Wire, Fusible
- APPLETON ELECTRIC LPAL1575STGMT
- JOHNSON 40-6391 Pipe Laser Trivet Stand 5/8-11
- ACORN 3543-2-F-DV-VPB-MXTP Wash Fountain Semicircular 3 Person Foot Op
- BALDOR / DODGE M3H21T100IEC MTA 3203,21:1,100 IEC Motorized Torque Arm
Explore More
- KEYSHAFT
- Moisture Meters
- Stroboscope and Tachometer Accessories
- Filter Media Pads
- Motor Driven Trolleys
- Oil Filters / Lube Filters
- CONDOR Pigskin Leather Gloves, Beige
- ACME ELECTRIC WH0 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- MUELLER INDUSTRIES 251 Ductile Iron Simplex Basket Strainers
- ANVIL AS929 Series U Supports
- WOODHEAD 130141 Series Plug
- DAYTON Conduit Boxs
- MAYHEW TOOLS Punch and Chisel Sets
- TRAMEX Feedback Data Loggers
- POWER FIRST Plug-In Portable GFCI Cords With Manual Reset
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.