EATON BR2040N200 Insulated/Bondable Split Convertible Main Load Center, 120/240 VAC, 200 A
Product Specifications:
| Item | Load Center |
| Product Datasheet | eaton-br2040n200.pdf |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | Height | Bus Material | Phase | Enclosure Material | Color | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BR1224L125RISW | 3.9" | Aluminum | 1 | - | White Trim | €1,190.14 | |
BR2030L125RISW | 3.9" | Aluminum | 1 | - | White Trim | €1,380.42 |
Explore Products
- OSG 8595422 Screw Machine Drill Bit, #19 Size, 22 mm Flute Length
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS FRG625 Av Connector, Rg6, Compression
- TB WOODS 9S212 Sure-Flex Type S BTS Flange, High Strength Cast Iron, 9 Size, 2.5 inch Bore Dia.
- DEHN 792190 Earth Milling Clamp For Flat Profile
- VULCAN HART 704655 Manifold Bracket
- UNISTRUT P2038-EG OD Tube Clamp, 2 Inch Size, Electrogalvanized
- PACKARD 100608758
Explore More
- KEYSHAFT
- Pin Terminals
- LED Lamps and Bulbs
- Laboratory Ovens and Furnaces
- Pump Hose Kits
- Countersunk Washers
- RINGERS GLOVES Reflective Rope Rescue Gloves
- SALISBURY Class 00 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Yellow
- DESTACO 331-R Series Pull Action Latch Clamps
- MUELLER INDUSTRIES 105MHT Silent Check Valves
- PROTO Impact Socket, 1-1/2" Drive Size
- DIXON Multiport Needle Valves
- COOPER B-LINE Rail Runways
- VERMONT GAGE Npsm Straight Pipe Plugs, Go/NoGo Member
- RUD CHAIN VRS Starpoint Eye Bolts, UNC/UN Thread
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.