FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| For Use With | Fluorescent Fixtures, Jack Chain, S-Hooks |
| Includes | Wire Hanger |
| Overall Height | 1" |
| Overall Length | 1" |
| Overall Width | 1" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Tarps
- Chain and Belt Tensioners
- Band Clamps
- Block and Tackle
- Door Locks
- AKRO-MILS 30124 Shelf Bins
- ANSELL 11-727 Hyflex Ultralight Abrasion Resistant Gloves
- JOHN GUEST Male Connectors, BSPT Thread, Acetal Gray
- JOHN GUEST Stem Adapters, NPTF Thread, Acetal White
- SUGATSUNE Folding Pull Handles
- ZING Recycle Label
- STA-KON 271 Series Connector Lugs
- BROWNING G Type, Split Taper Bushings
- GROVE GEAR Quill Input Worm Gear Reducers, Solid Output Shaft
- JOHNSON CONTROLS T-5210 Series Pneumatic Temperature Transmitters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON BH15 Hanging Kit, F/Fluorescent Fixture
€1.97 /unit
