EATON AN53GN0B5E045 Reversing Starter, 45 A, 220/50V Coil, C440 Standard Feature Set - 9-45 A
Item: BJ7JTFModel: AN53GN0B5E045
Item Motor Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 220/240V
Configuration Reversing
Height 6.3"
Nema Size NEMA Size 2
Product Name Eaton space-saving NEMA motor control starter
Relay XTOE electronic
Type Starter
Width 1.77"