EATON AN13GN0A5E045 Non-Reversing Starter, 45 A, 110/50V Coil, C440 Standard Feature Set - 9-45 A
Item: BJ7HNNModel: AN13GN0A5E045
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110/120V
Configuration Non-reversing
Height 6.3"
Nema Size NEMA Size 2
Product Name Eaton space-saving NEMA motor control starter
Relay XTOE electronic
Type Starter
Width 1.77"