EATON 6DSL-C1000 Bussmann, Low Voltage Dsl Type Current Limiting Fuse, 1000A, 600V | BJ6WDY
EATON 6DSL-C1000 Low Voltage Current Limiting Fuse, 1000A, 600 V, 200 kA Interrupt
Item: BJ6WDYModel: 6DSL-C1000
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 1000A
Height 4"
Interrupt Rating 200 Kaic
Length 6"
Voltage 600V