EATON 3MCB1400RUGCCL Bottom/Top Overhead/Underground Main Circuit Breaker, 120/208 VAC, 1400 A, 3 Phase
Get it by Tuesday, May 26
Delivery
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 270 |
| Ship height (cm) | 145.29 |
| Ship length (cm) | 46.99 |
| Ship width (cm) | 64.01 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- GRAINGER U31300.015.0125 Drywall Screw, Phos, Steel, 1 1/4 In Lg., Flat, 7 Screw Size, Phillips
- GRAINGER MA-28042SS Adjustable Handle, Ball Knob, Zinc, 1/2 Inch To 13 Thread Size, Black
- EATON E52-18RU04-C Inductive Proximity Sensor, Right Angle, 100 mA At 30 VDC, 6.6 Ft. Cable
- GRAINGER 56LR94 Bubble Mailer, 12 1/2 Inch x 19 in, 12 3/8 Inch x 17 3/4 in, #6, White
- UNIWELD TCV11 Torch Check Valve, 3/8-24 Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Push-In Rivets
- Wire Cloth Sieves
- Demolition Hammer Accessories
- Medical Cabinet Accessories
- Eductor-Jet Pumps
- REVCOR Propeller, 26 inch
- ANSELL 39-122 Alphatec Chemical Resistant Gloves
- ANSELL 11-537 Hyflex Ultralight Cut Resistant Industrial Safety Gloves
- DESTACO 323-M Series Pull Action Latch Clamps
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1 Inch x 500 Inch per Roll
- HONEYWELL Programmable Timer Switches
- SOUTHWIRE COMPANY SGT Series Battery Cable
- ENERPAC BSH Series Heavy Duty Sockets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.