EATON 3BR3042LC200 Main Lug Loadcenter, No Feed-Thru Lugs, 200 A, G1, Copper, Cover Included, Nema 1 | BJ6NDQ
EATON 3BR3042LC200 Three-Phase Main Lug Load Center, 120/208Y/240 VAC, 200A, 42P, 25 kA Interrupt
Item: BJ6NDQModel: 3BR3042LC200
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Center
Amps Rating 200A
Box Size G1
Bus Material Copper
Cover Cover Included
Enclosure Material Metallic
Height 39"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 5.19"
Main Circuit Breaker BWH
Mounting Combination
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Number Of Circuits 42
Number Of Spaces 30
Number Of Wires 4
Phase 3
Special Features No Feed-Thru Lugs
Type Main Lug
Used With Type Br 1-Inch Breakers
Voltage Rating 120/208/240V
Width 14.31"