EATON 38RBA4-PDM Disconnect Fuse Mount, 300A, 38 Kv, Porcelain Insulator, 150A Impulse Withstand Voltage
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Mounting |
| Amps | 300A |
| Height | 6 1/2" |
| Insulator Type | Porcelain |
| Length | 12" |
| Mounting | Disconnect |
| Notes | Includes Live Parts. End Fittings Supplied Only When Required. |
| Type | RBA4 |
| Used With | Type RBA Expulsion Fuses |
| Voltage | 38 kV |