EATON 1MFS1200RB Main Fusible Switch, 1200A, Aluminum, Nema 3R, Underground, Class T, Class L, 100 Kaic | BJ6FRP
EATON 1MFS1200RB Main Fusible Switch, 1200A, Aluminum, 100 Kaic, Three-Wire, 1-Phase, 120/240V
Item: BJ6FRPModel: 1MFS1200RB
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fusible Switch
Amps 1200A
Bus Material Aluminum
Cord Size #2 AWG to 600 kcmil
Feed Type Bottom
Fuse Clip Type Class T, Class L
Length 13.94"
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Number Of Wires 3
Phase 1
Product Height 52.77"
Product Name Eaton Main Fusible Switch
Product Width 33.49"