EATON 1MCBE1000RC Main Circuit Breaker, 120/240 VAC, 1000 A, 1 Phase
Get it by Friday, May 22
Delivery
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 94.5 |
| Ship height (cm) | 165.74 |
| Ship length (cm) | 91.12 |
| Ship width (cm) | 33.97 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- LINN GEAR 120a40 Sprocket, 120 Chain, 19.118 Inch Pitch Diameter, 1.687 Inch Stock Bore
- DAYTON VE1YNW7HTWG Hand Tilt Wheel
- WEG CWCI07-10-30V18 AC General Purpose Contactor
- BERNZOMATIC UL2317 Pencil Torch Spark Ignitor Propane
- ANDERSON METALS CORP. PRODUCTS 706227-06 Forged Run Tee Low Lead Brass 1000 psi
- BANJO FITTINGS MTF300 FNPT Tank Fitting, Size 3 inch
- HONEYWELL VBF5011A1858/U Flange Actuated Control Ball Valve, 4 Inch Size, 2 Way
- SPEARS VALVES 429-167BC Reducer Coupling, Socket, 1-1/4 x 3/4 Size, PVC
Explore More
- KEYSHAFT
- Cable Protection System Components
- Wall Packs and Wall Mount Fixtures
- Wrot and Cast Copper Tube Fittings
- Diffuser Accessories
- Liquid Heating and Cooling Coils
- OIL SAFE Energy Safe Cabinets
- LEATHERHEAD TOOLS Ultra Force Axes
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Uncoated, Cotton, 7 Gauge, White
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, Direct Thermal, 13 mm Dots
- ANVIL 1167 Series Reducers, Galvanized
- TOUGH GUY Bench Brushes
- POLY-PLANAR Outdoor Speakers
- SPEEDAIRE Rotor Blades
- BANJO FITTINGS Series D Camlock Couplings, Female Coupler x FNPT
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.