EATON 1MCB1000RA Bottom/Underground Main Circuit Breaker, 120/240 VAC, 1000 A, 1 Phase
Get it by Friday, May 22
Delivery
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 59.67 |
| Ship height (cm) | 121.16 |
| Ship length (cm) | 35.59 |
| Ship width (cm) | 51.23 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- TITAN FASTENERS UCA12B-412
- APOLLO VALVES 29402A175 Relief Valve, 1 x 1-1/4 Inch Size
- PROCON 103B100R31XX Rotary Vane Stainless Steel Pump, 100 GPH, Fluorocarbon, No Relief Valve
- CLE-LINE C23373HT
- SMC VALVES VX3344S-02N-3T1-B Valve, 3 Way
- OSG 592 Straight Flute Tap, M6x0.75 Thread Size, 19 mm Thread Lg, Bright, JIS 2, Plug
Explore More
- KEYSHAFT
- Fan Frames
- Food Labels
- Padlock Guards
- Light Curtain Resource Modules and Accessories
- Calibration Adapters
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 4000 Series Medium Duty Gasket Cutter Kits
- DESTACO 371-M Series Pull Action Latch Clamps
- YELLOW JACKET Plus II Hoses, 1/4 Inch Flare Fittings
- MUELLER INDUSTRIES 92AT Silent Check Valves
- WESTWARD Needle File Set
- BOSTON GEAR 16 Diametral Pitch Cast Iron Worm Gears
- JB INDUSTRIES Access Valves With Copper Braze Tees, Swaged
- HUBBELL - BRYANT Industrial Extra Heavy Duty Locking Receptacles, 30A
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.