EATON 12NC1000 Molded Case Circuit Breakers Electrical Aftermarket Accessory Rating Plug | BJ6BLK
EATON 12NC1000 Fixed Rating Plug, 1000 A, For 1200 A, 2000-8000 A
Item: BJ6BLKModel: 12NC1000
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Rating Plug
Amps Rating 1000A
For Use With For 1200 A Frames, Nc, Nca, Ncg, Ncga, Hnc, Hnca, Hncg, Hncga
Height 1 1/2"
Length 2.1"