EATON 10250T1C Pushbutton Contact Block Contact Block, 1No-1Nc, Pressure Terminal | BJ4UJL
EATON 10250T1C Contact Block, 30.5 mm, 10A at 600 VAC, 5A at 250 VDC Contact, Amber
Item: BJ4UJLModel: 10250T1C
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Contact Block
Contact Configuration 1No-1NC (Standard)
Height 2 1/5"
Length 1.9"
Series 10250T Series
Size 30.5 mm
Terminals Pressure
Type Heavy Duty
Width 1.3"