EATON 10250T197LWG12 Pushbutton, Heavy-Duty, Standard Actuator, Led, Full Voltage, White, Glass, 12 Vac/Dc
Item: BJ4UHBModel: 10250T197LWG12
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pushbutton
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type LED, Full Voltage
Length 0.01"
Lens Color White
Lens Material Glass
Light Unit Voltage 12V AC/DC
Mfr. Series Series 10250T
Nema Enclosure Rating NEMA 12 NEMA 13 NEMA 4 NEMA 3R NEMA 3 NEMA 4X
Type 30.5 mm, Heavy-Duty Watertight/Oiltight
Width 0.01"