EATON 1004429ACH Meter Socket, Multiple Position Residential, 100A, Overhead/Underground | BJ4QNH
EATON 1004429ACH Multi-Position Meter Socket, 600 VAC, 100A, 3-Wire, 1 Ph Phase
Item: BJ4QNHModel: 1004429ACH
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Socket
Amps Rating 100A
Bypass Horn
Feed Type Top/Bottom
Height 14.13"
Hub Type Small Hub Opening
Length 4 1/2"
Line #6-250 kcmil
Load #8-2/0 AWG
Number Of Jaws 4
Number Of Sockets 5
Number Of Wires 3
Phase 1
Security Ring
Type Multiple Position Residential
Voltage Rating 600V
Width 48.78"