DYNA-LIFT 4E-D1A-16-S Hydraulic Lift Kit 4 Post Electric 1000 Lb | AA8CAN 16Y679
DYNA-LIFT 4E-D1A-16-S Hydraulic Lift Kit 4 Post Electric 1000 Lb
Item: AA8CANModel: 4E-D1A-16-SCross Ref: 16Y679
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Actuation Method Electric
Adjustment Range 16"
Load Rating 1000 lbs.
Motor Frequency 60 Hz
Motor Hz 50/60 Hz
Motor Voltage 115V AC
Screw Size 1/4"-20
Stroke 16"
System Load Rating 1000 lbs.
Tube Length 96"-96"-60"-60"