| Style | SNR100-08-16 |
| Torx Wrench | T10 |
| Torx Wrench | T-10 |
| Width Offset | 0.65" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.1 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 20.32 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| HS code | 7318190000 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STVOR08-3A | Right Hand | 1/2" | - | TNMC-322 | Square | 4" | 5/8" | 3/8" | €108.18 | |
| STVOR16-3D | Right Hand | 1" | - | TNMC-322 | Square | 6" | 1 1/4" | 3/8" | €133.16 | |
| STVOL16-3D | Left Hand | 1" | - | TNMC-322 | Square | 6" | 1 1/4" | 3/8" | €133.16 |
Explore Products
- VERMONT GAGE 141275700 Plug Gage, Class X, NoGo, Steel, 0.7570 Inch Size
- ECEF 560625 Drill, 6,25mm Diameter, Cobalt Content 8 Percent, High Speed Steel
- VESTIL AHS-2/4-TLC Steel Gantry Crane Caster, 8 Feet x 2 Feet, Total Lock
- DIXON 1854086K Reusable Female Swivel, 1/4 Inch I.D. x 1/2 Inch O.D. x 3/8 Inch Female NPSM
- GPI 133505-01 Poppet Assembly Kit, Heavy Duty
Explore More
- KEYSHAFT
- Duct and Cloth Tapes
- Open End Wrenches
- Machine Screws
- Faceshield Headgear
- Window Sight Flow Indicators
- RINGERS GLOVES Increased Visibility Traffic Control Gloves
- COTTERMAN M Series Steel Modular Fixed Ladders
- DESTACO 375 Series Pull Action Latch Clamps, Narrow Base
- LOC-LINE Acid Resistant NPT Connectors
- GLOBE SCIENTIFIC Universal Caps
- DAYTON Solenoid Valves Without Coils, Brass, 100 PSI