DOLD BG5925-22-910-24 Safety Relay, Safety Mat/Edges, 2-Channel, 24 VDC, 2 N.O. Safety Output
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Relay |
| Contact Rating | 24V DC |
| Product Datasheet | dold-bg5925-22-910-24.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.31 |
| HS code | 853641 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore Products
- MILWAUKEE VALVE 35RCS03LL -100 Ball Valve, 3 Piece, Reduced Port, Carbon Steel, 1 Inch Valve Size
- ECEF 1012.1 Die, 12mm Size, Metric Fine Pitch, Extensible, Round
- DIXON 1204-10-08 Hose Connector, Steel, 7/8 Inch-14 Male JIC x 3/4 Inch-16 Male JIC
- TSUBAKI 240-2 RIV
- OSG 4909800 Square End Mill, Bright, Non Center Cutting, 4 Flutes, 3/8 Inch Milling Dia.
- BALDOR / DODGE 125907 NSTU-SC-55M Mounted Ball Bearing
Explore More
- KEYSHAFT
- PAPR Accessories
- Exterior Mount Exhaust Fans
- Power Systems and Components
- Metric Mounting Hardware
- Vibratory Tumblers
- DWYER INSTRUMENTS GBT Series Glow-in-the-Dark Bimetal Thermometers
- ADB HOIST RINGS MFG. Shackle Hoist Rings
- ASHCROFT 1188 Low Pressure Bellow Gauges, Stainless Steel
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU18300 Gas Springs
- SPEARS VALVES PVC Premium Pneumatic Actuated Standard Butterfly Valves, EPDM
- SPEARS VALVES PVC Class 125 IPS Fabricated Fitting 15 Deg. Elbows, Socket x Socket
- RULAND MANUFACTURING MBCK Series Keyed Bellows Couplings, Clamp Style, Metric
- ELGA PURELAB DI Chorus Packs
- MERIT BRASS 2212 Brass Nipples, Lead-Free, Schedule 80
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.